W dniach 2-3 czerwca odbyła się z terenu dwóch gmin: Leżajsk oraz Tryńcza wspólna wycieczka dzieci  uczęszczających do szkól podstawowych.

Na zaproszenie Orlen Teamu uczniowie z obu gmin pojechali na  Dzień Dziecka, którego honorowym patronem był Premier RP,  Pan Mateusz Morawiecki.
   W ogrodzie otaczającym Kancelarię Prezesa Rady Ministrów dzieci spotkały się z wieloma atrakcjami przygotowanymi m.in. przez Wojsko Polskie, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Policję, Straż Pożarną oraz Ratownictwo Medyczne. Dodatkowo nasi uczniowie mogli zwiedzić salę, w której zasiada Prezes Rady Ministrów wraz ze swoimi ministrami (Sala im. A.F. Modrzewskiego) oraz biuro prasowe rządu. Dla wielu uczniów zaszczytem było ulokowanie się w fotelu premiera i przez chwilę przewodniczenie własnej Radzie Ministrów.